SIK SORULAN SORULAR

 


Ankastre nedir?
Fransızca "encastre" sözcüğünden gelen "ankastre" kelimesi türk dil kurumu sözlüğünde "bir oyuğa, yuvaya yerleştirilmiş (tesisat)" olarak tanımlanmaktadır.
 
 
Neden ankastre?
Bir çok kullanıcı tarafından mutfaklarımızda yer kazanmak ve uyum sağlayan görünüm elde etmek amacıyla tercih edilen ankastre ürünler kullanılan teknolojiler açısından da standart ürünlerin önünde yer almaktadırlar. Bu açıdan en yeni ve en iyiye sahip olmak isteyenlerin de tercihi ankastre ürünlerden yana olmaktadır.
 
Ürün alırken nelere dikkat etmeliyim?
Almak istediğiniz ürüne karar verdikten sonra, ürün özelliklerini broşür ve katalog’ dan incelemeniz yararlı olacaktır. Ürünü teslim aldığınızda gerçekten anlaştığınız ürün olup olmadığını kontrol ediniz
 
Yeni ürün aldım kurulumunu nasıl yaptırabilirim?
Bölgenizde bulunan en yakın servisimize başvurmanız gerekiyor. Yetkili servislerimizi web sitemizden ve 0800 341 48 16 numaralı danışma merkezimizden öğrenebilirsiniz..
 
İnoks paslanmaz çelik
304 kalite sb inoks yüzey
 
Isıya dayanıklı cam yüzey
Özel ısıl işlemi görmüş ( temperleme) 450 derece sıcaklıklara dayanabilen cam yüzey
 
Bizoteli cam yüzey
Bizote ifadesi; 90 dereceden az olan bir açıda gerçekleştirilen kesimi belirtir. Bizoteli bir kenar tipik olarak dekoratif bir tarz yaratmak için kullanılır ve fonksiyonel bir amacı yoktur. 
 
Eloksal kaplamalı alüminyum panelli cam yüzey
Cam ocaklarda alüminyumun farklı renk seçenekleri ile cam yüzeyle  birleşimi sağlanmış ve  mutfaklardaki estetik çizginin farklı boyutlara taşınması hedeflenmiştir.
 
Vitro seramik ocaklar
Düz bir alan olması nedeniyle temizlik işlemini oldukça kolay bir hale getirmektedir.fonksiyon ve güç kademelerini dokunmatik kontrol paneliyle ayarlamaya olanak verir.
 
Vitro seramik ocağımda kalıcı kirler  oluşuyor
Her kullanımdan sonra ürünü nemli bir bezle temizleyin. Dökülen bir malzeme olursa yanmasına fırsat bırakmayın. Sabitlenmiş kirleri kazıyıcı ile alabilirsiniz.
 
Ocağımda kalıcı kirler  oluşuyor
Her kullanımdan sonra ürünü nemli bir bezle temizleyin. Dökülen bir malzeme olursa yanmasına fırsat bırakmayın.
 
Paslanmaz ocak sararıyor
Elektrikli ocak çevresinde sararma olması normaldir. Ocağı boş veya küçük tencereyle çalıştırmayın.pişirmenin tamamlanmasına yakın ocağı kapatarak kalan ısıyı da kullanın 
 
Paslanmaz ocak sararıyor
Kesinlikle süngerin sert yüzü, ovma teli kullanmayın. Çizici özellikli partikül ihtiva eden krem deterjanları kullanmaktan kaçının. Bunlar hem çizilmeye neden olurlar, hem de içerdikleri klor yüzünden zamanla yüzeye zarar verirler. Sıvı bulaşık deterjanı veya arapsabununu tercih edin. Bunları da nemli bir bez ile uygulayın. Kuru uygularsanız veya uyguladıktan sonra durulamazsanız paslanmaz yüzeyde iz kalabilir.
 
Enerji verimliliği
A sınıfı ıcf fırınları; enerji verimliliği hakkındaki dünya çapındaki en son standartlara uygundur ve düşük enerji tüketimi ve daha kısa pişirme süresi sağlar.
 
Fırının elektronik olarak kontrol edilmesi
Icf fırınlarının dijital programlayıcıları; pişirme esnasında eşsiz bir rahatlık ve güven sağlar. Pişirmenin sıcaklığını, başlangıç ve bitiş saatlerini seçerek fırını programlayabilirsiniz. Yokluğunuzda dahi, zamanlayıcı, ayarlanan pişirme süresinin sonunda fırını kapatacaktır ve çocuk kilidi fonksiyonu, çocuklar tarafından kazara açılmalara karşı endişe etmemenizi sağlayacaktır.
 
Analog kapatma programlayıcısı
Fırını kontrol etmek için analog kapatma programlayıcısı, 90 dakikaya kadar fırının otomatik olarak kapanması için kolay ve güvenilir bir şekilde yalnız düğmeyi çevirerek süreyi ayarlamamızı sağlar. Ön ayarlı pişirme süresinin sonunda kısa bir ses duyulacaktır.
 
 
Termo-yansıtıcı cam (low-e)
Özel iç cam paneli, fırının enerji verimliliğine katkıda bulunur ve bakımını oldukça kolay hale getirir. Fırın çalışıyorken, termo yansıtıcı cam; fırının iç kısmındaki ısıyı yansıtır ve dışarıya yayılmasını önler.